Cianotipijas komplekts

12.00

Preces kods: N/A SKU: 49ED20952090 Kategorijas , Zīmols:

Preces apraksts

 • Cianotīpijas krāsu komplekts.
 • Cianotīpija ir foto attīstīšanas process, kas rada ciāna zilo krāsu.
 • To izmanto gan foto negatīvu attīstīšanai, gan fotogrammu veidošanai – dažādu priekšmetu pārnešanai uz papīra/auduma.
Cianotīpijas komplekts sastāv no divām daļām:
 • A daļa (kālija heksacianoferrāts)
 • B daļa (dzelzs amonija citrāts)
 • Ar šo komplektu varēs izgatavot apmēram sešdesmit piecas 20x25cm izdrukas uz papīra un četrdesmit 20x25cm izdrukas uz auduma.
Lietošana:
 1.  Piepildīt abas pudeles ar ūdeni un kārtīgi sakratīt, līdz pulveris ir pilnībā izšķīdis. Labākam rezultātam izmantot pēc 24 stundām.
 2.  Vājā apgaismojumā sajauc abus šķīdumus vienādās proporcijās (jaukt tik daudz, cik jums nepieciešams konkrētajā reizē, jo šķīdums, kad sajaukts, ir aktīvs/stabils 2-4 h).
 3. Noklāt audumu vai papīru ar šķīdumu un ļaut nožūt tumsā.
 4. Kad nožuvis, uz papīra/auduma liek foto negatīvu vai dažādus priekšmetus (augus, zarus, atslēgas, plakanas figūras utt.), nospiež ar stiklu un liek saulē vai UV gaismā (~30 min, atkarībā no apstākļiem).
 5. Izdrukas apstrādā aukstā ūdenī, skalot apmēram 5min, un ļaut nožūt. 24 stundu laikā izdruka oksidēsies savā gala variantā. Lai paātrinātu oksidēšanos, izdruku var iegremdēt vannā, kur ūdens atšķaidīts ar ūdeņraža peroksīdu, tad izskalot un izžāvēt. Uzmanību! Izvairīties no nokļūšanas uz ādas un apģērba. Neielpot pulveri! Ja nokļūst uz ādas, skalot ar ūdeni 15min.