- Sveču liešana ir laikietilpīgs process, tomēr tā paver plašas iespējas radošiem eksperimentiem un rezultātā ļauj lepoties ar pašu rokām darinātām, unikālām, siltuma pielietām svecēm, ar ko iepriecināt sevi un citus.
- Tāpat kā sveces var būt visdažādākās arī to izejmateriāli un tehnikas ir atšķirīgas.
- Sveču pagatavošanai var izvēlēties parafīnu, bišu vasku vai augu izcelsmes vasku, tās var uztīt no vaska plāksnes vai izliet no želejas. Sveci var ieliet kādā skaistā traukā, vai izmantot noņemamu formu, šajā gadījumā visērtāk lietot jau gatavu sveču liešanas formu, bet var izmantot arī vienreizlietojamos traukus, vai formu pagatavot no folija.
- Lai svece ne tikai labi izskatītos, bet arī skaisti degtu, ir svarīgi pareizi izvēlēties dakti.
- Dakts resnumam jābūt atbilstošam formas diametram, pārāk tieva dakts noslīks, bet pārāk resna – dūmos.
- Savukārt, ja sveci nav paredzēts izņemt no trauka, kurā tā ielieta, jālieto dakts ar metāla pamatnīti, lai tā degšanas laikā neuzpeld.
- Dakti pirms ielikšanas formā iemērc šķidrā parafīnā, lai vieglāk nostiprināt un lai tā degot nesprakšķētu.
- Iestiprina dakti liešanai paredzētā traukā. Apakšējo galu nostiprina, noizolē – ja lietojat vienreizlietojamo trauku, dakti izver caur izdurtu caurumu trauka pamatnē un pielīmē ar spēcīgu līmlenti vai plastilīnu, ja lietojat speciālo formu, nostiprināšanai izmantojiet blīvi atbilstoši ražotāja instrukcijai. Augšgalā uzmet mezglu un uzver uz iesmiņa, novieto pret trauka centru un nospriego.
- Dakti ar metāla pamatnīti novieto trauka centā, augšgalu atbalsta ar iesmiņiem.
- Ūdens peldē izkausē parafīnu. Granulētajam parafīnam var pievienot krāsas pigmentus, smaržvielas, kā arī izlietoto sveču pārpalikumus, vaska krītiņu gabaliņus. Ja vēlaties, lai rezultātā sveces būtu cietākas un degtu lēnāk, var pievienot Stearīnu.
- Ja veido kārtas, katru nākamo lej, kad iepriekšējā sacietējusi. Parafīnam jābūt pilnīgi izkusušam, šķidram, karstam, lai nākamā kārta sakūst ar iepriekšējo un neveidojas plaisas.
- Smaržu un krāsu spēlēm sveci var papildināt ar dažādām dabas veltēm – garšvielām, augiem, tikai jāraugās, lai tas netraucētu degšanu un neradītu aizdegšanās risku.
- Cietējot parafīns saraujas, tāpēc var veidoties virsmas iekritums, to izlīdzina, piepildot ar šķidru parafīnu.
- Ļauj pilnībā sacietēt. Cietēšanas laiks ir atkarīgs no sveces lieluma, jārēķinās ar vairākām stundām.
- Izņem no formas un nogriež lieko dakts galu.
- Jau gatavas sveces var pārklāt ar aizsarglaku, dekorēt ar žāvētiem ziediem vai dekupāžas tehnikā.
- Ar sveču kontūrkrāsu var vedot uzrakstus un zīmējumus tieši uz sveces, vai izstrādāt vēlamo aplikāciju uz dokumentu plēves un pēc nožūšanas to pārlīmēt uz sveces.
- Nepacietīgākajiem entuziastiem savu unikālo sveci ir iespējams radīt, jau gatavu sveci iemērcot izkausētā parafīnā, tā var veidot dažādu krāsu slāņus.